2020-03-28     Anieli, Kasrota, Soni    
Menu: Strona główna -> Trasy rowerowe

TRASY  ROWEROWE

 

Gmina Łukowica leży na południowo-wschodnim krańcu powiatu limanowskiego, gdzie wzniesienia Beskidu Wyspowego obniżają się od wysokości Modyni (1028 metrów n.p.m) i Ostrej ( 928 metrów n.p.m) w stronę rozległej kotliny sądeckiej - na szlaku komunikacyjnym z Limanowej do Starego Sącza. Cały teren Gminy leży wzdłuż trzech płynących równolegle potoków: Jastrzębika, Łukowickiego Potoku i Słomki.

Doskonałe warunki klimatyczne i czyste powietrze sprawiają, iż gmina posiada znakomite możliwości rozwoju turystyki pieszej i rowerowej. Duże znaczenie ma przy tym istniejąca baza noclegowa składająca się głównie z gospodarstw agroturystycznych. Na amatorów czynnego wypoczynku czekają zespoły boisk sportowych i przedewszystkim znakomite szlaki turystyczne na które składają się 4 szlaki piesze ( w sumie ponad 9 h wędrowania) oraz 4 szlaki rowerowe o łącznej długości ok. 90 km. Warto dodać, że szlaki rowerowe wytyczone są głównie na drogach asfaltowych z niewielką liczbą odcinków żwirowych.

Przejeżdżając szlakami rowerowymi można podziwiać przepiękne panoramy Beskidu Sądeckiego, Gorców, Pienin i Tatr. Dodatkowo wzdłuż tras spotkać można charakterystyczne dla naszego regiony przydrożne kapliczki. Warto też zatrzymać się w; Łukowicy i obejrzeć zabytkowy drewniany kościół z XVIIw.  w Świdniku zabytkowy dwór alkierzowy z XVIIw. który jest włączony do małopolskiego "Szlaku Architektury Drewnianej", w Przyszowem odnowiony dworek Żuków - Skarszewskich z XVIw.  

Różnice wzniesień na szlakach z pewnością zadowolą doświadczonych rowerzystów a długie zjazdy pozwolą odpocząć mniej wprawnym amatorom dwóch kółek.

Kliknij i otwórz mapę Gminy Łukowicai

"Odkryj Małopolskę. Atlas szlaków i tras rowerowych"- to publikacja skierowana przede wszystkim do miłośników jazdy na rowerze, ludzi aktywnych, spędzających chętnie czas poza miastem. Wydawnictwo prezentuje 50 różnorodnych pod względem trudności tras i szlaków rowerowych znajdujących się na terenie Małopolski. Atlas zawiera również ciekawe opisy atrakcji turystycznych oraz niezbędne informacje praktyczne, m.in. adresy wybranych serwisów i wypożyczalni rowerowych. Każda z opisanych tras została dodatkowo przedstawiona na mapie topograficznej gwarantującej doskonalą orientację w terenie. Wydawnictwo jest przejrzyste i bogato ilustrowane; (nakład: 5 tys. egzemplarzy, wersja: polska).

Atlas szlaków i tras rowerowych

 

Odwiedzin :
Polityka prywatności   Copyright © 2013 GOK w Łukowicy  tel: 18 333-50-43  e-mail: gok_lukowica@op.pl